İngiltere'nin üretkenliği beş yılda en kötü düşüşe uğradı

İngitere ekonomisiyle ilgili yeni veriler paylaşıldı. Buna göre beş yıllık dönemde en hızlı düşüş yaşandı.

İngiltere'nin üretkenliği beş yılda en kötü düşüşe uğradı

İngitere ekonomisiyle ilgili yeni veriler paylaşıldı. Buna göre beş yıllık dönemde en hızlı düşüş yaşandı.

İngiltere'nin üretkenliği beş yılda en kötü düşüşe uğradı
16 Şubat 2020 - 11:58


Ulusal İstatistik Ofisi'ne göre , İngiltere'de verimlilik, beş yıl içinde nisan ayından haziran ayına kadar en yüksek yıllık hızda düştü .

Saat başına çıkışla ölçülen rakam - önceki iki aylık sıfır büyümenin ardından% 0.5 oranında düştü.
ONS, hem hizmetlerin hem de imalatın nisan ayından hazirana kadar düştüğünü belirtti.

Ekleyen: "Bu sürekli emek üretkenliği düşüş dönemi, İngiltere'nin" üretkenlik bulmacasının "bir devamıdır.”
ONS, 2008'deki ekonomik gerilemeden bu yana üretkenliğin "krizden önceki uzun dönemden daha yavaş büyüdüğünü" ekledi.

Yönetim Bilimleri Enstitüsü baş ekonomisti Tej Parikh şunları söyledi: “Bu rakamlar, iş ortamındaki belirsizliğin etkilerini eve çekiyor.

“Köşede ne olduğundan emin olmadan, işletmelerin performanslarını artıran yeni donanıma ve teknolojiye yatırımları engellendi. Birçok şirket, zorlu ekonomik koşulların öngörülmesinde nakit yastık oluşturmak için önümüzdeki yıl için yatırım borularını kesiyor önümüzde."

Analiz: Andrew Walker, BBC ekonomi muhabiri

Neden verimlilik, her çalışandan elde ettiğiniz çıktı miktarı, bu kadar önemli.
Uzun vadede, artan yaşam standartları, artan verimlilik gerektirir.

Nobel Ödüllü iktisatçı Paul Krugman'dan bu konuda bilinen bir çizgi var: “Verimlilik her şey değil, ama uzun vadede neredeyse her şey. Bir ülkenin zaman içinde yaşam standardını geliştirme yeteneği neredeyse tamamen dayanıyor. işçi başına çıktısını arttırma kabiliyeti ".

Finansal krizden sonra verim düşüklüğündeki büyüme dönemi, ekonominin çoğu zaman büyümekte olan ancak güçlü olmadığı bir dönem olmuştur.

Birincisi daha parlak olan nokta, verimlilik hesaplamalarında, istihdamda diğer unsur olmuştur.
İngiltere şu anda en az 1971'den bu yana istihdamdaki nüfusun en yüksek yüzdesine sahip (bu özel veri dizisinin o kadar gerisinde kaldı).

Daha fazla iş, ancak olacağından daha az üretken, geçmiş yıllarda gördüklerimizde verimlilik artışı sağladı.
Chartered Personel ve Gelişim Enstitüsü'nden Jon Boys, şunları söyledi: "İşletmelerin üretkenliği artırmaktan daha acil endişeleri olabilir, ancak uzun vadede ödeme paketlerini artırmanın tek yolu bu.
“Sıkı bir işgücü piyasası tarafından yönlendirilen ve işverenlerin ödeme kabiliyetindeki bir artış değil, son zamanlarda güçlü kazanım artış rakamlarına aldanmamalıyız.”

EY Öğe Kulübü’nün baş ekonomi danışmanı Howard Archer, “Brexit’e olan endişeleri artırdı - özellikle İngiltere’nin AB’yi anlaşmadan bırakan birçok firması arasındaki ciddi kaygılar - şirketlerin yatırımlarını verimlilik açısından zararlı sonuçlarla sınırlamalarına neden oldu.

“Eğer bir Brexit anlaşması 31 Ekim'e kadar kabul edilir ve yürürlüğe girerse, bu umarız iş belirsizliğini azaltacak ve verimlilik yatırımları için iyi bir haber olacak olan iş yatırımına bir miktar destek sağlayacaktır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum