İngiltere'deki konut fiyatları artışı 6 yılın en düşük seviyesinde...

Halifax'a göre, ev fiyatları altı yıldan daha uzun bir süredir en yavaş yıllık hızda artıyor.

İngiltere'deki konut fiyatları artışı 6 yılın en düşük seviyesinde...

Halifax'a göre, ev fiyatları altı yıldan daha uzun bir süredir en yavaş yıllık hızda artıyor.

İngiltere'deki konut fiyatları artışı 6 yılın en düşük seviyesinde...
18 Şubat 2020 - 12:07


Lloyds Banking Group'un bir parçası olan ipotek kredisi, fiyatların, Nisan 2013'ten bu yana en düşük oran olan eylül ayı sonuna kadar geçen yılın aynı dönemine göre% 1.1 oranında arttığını belirtti.

Halifax, fiyat artışının İngiltere'deki ekonomik belirsizlik devam ettiği sürece "bastırılmış" kalacağını söyledi.
Eylül ayında ortalama bir evin maliyetinin Ağustos ayına göre% 0.4 düşüşle 232.574 £ olduğunu belirtti.
Herhangi bir durgunluk veya düşme fiyatları, çoğu ülkenin ülkenin bazı bölgelerinde bir eve sahip olma maliyetinin erişilemediğini düşünen ilk alıcılar tarafından memnuniyetle karşılanacaktır.

Bununla birlikte, konut piyasası, benzer mülkler için geniş bir fiyat yelpazesi ile İngiltere genelinde tekdüze değildir ve birçoğunun satın alınabilirliği zorlukları bir ipoteği güvence altına almaya çalışırken ortaya çıkmaktadır.

Konut kredisi verilerini kendi borç verisine dayanarak kullanan Halifax, fiyatların son aylarda "ağırlıklı olarak yassı" olduğunu söyledi.

Bu, bir dizi konut araştırmasının sonuçlarını yansıtıyor. Rakip borç veren ülke çapında bir hafta önce Eylül ayındaki konut fiyatlarının "neredeyse durması" anlamına geldiğini söyledi.

Halifax'ın genel müdürü Russell Galley, “Geleceğe bakıldığında, mevcut ekonomik belirsizlik dönemi devam ederken, faaliyet seviyelerinin ve fiyat artışının bastırılmasını bekliyoruz” dedi.

Nispeten güçlü ücret artışı ve düşük faiz oranları bazı talepleri koruyordu, bu da İngiltere ortalaması açısından önemli bir ev fiyatı düşüşü olmadığı anlamına geliyordu.

Çevrimiçi ipotek borcu kredisi Selina Finance'in CEO'su Michael Biemann, şunları söyledi: "Mevcut siyasi iklim, yıllarca olduğundan daha ateşli ve yıllık konut fiyatlarındaki artış, altı yılın en düşük seviyesindeyken, piyasanın asılı olduğunu gösteriyor bir pozitif var.

“Brexit belirsizliğinin etkisi, güçlü ekonomik temellerle dengeleniyor. Westminster farsının ortaya çıkardığı gibi insanlar da felsefe haline geldi. Hayatınızı süresiz olarak bekletemezsiniz ve birçok insan zaten üç yıldır devam ediyor.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum